Menu

Lady in books

Blog dziewczyny, która wącha książki, gry i czasami wpada do kina.

Bukiet - zrywaj kwiatki z przyjaciółmi przy stole :)

zwierzaki78

bukiet

W "Bukiet" pierwszy raz zagrałam na Coperniconie w Toruniu. Zainteresowała mnie fascynująca okładka i to, że na drugi dzień miał odbyć się turniej tej gry (na który i tak nie poszłam, bo zaspałam ;P). 

Gry wydawnictwa Nasza Księgarnia w dużej mierze są przeznaczone dla graczy początkujących i średniozaawansowanych. Ja należę do tej pierwszej grupy. Gram w głównej mierze ze względu na to, że mój dobry kolega jest zawodowo związany z planszówkami. Na początku byłam do nich dość sceptycznie nastawiona, ale z czasem przekonałam się, że rozgrywki mogą być naprawdę pasjonujące i to nawet przy prostych tytułach. 

Wracając do "Bukietu" jest to dość prosta gra, w której zadaniem uczestników jest ścinanie kwiatków w różnych kolorach. Oczywiście nie zrywacie ich dla siebie, tylko dla klientów, którzy mogą być zadowoleni z otrzymanego od Was bukietu lub nie. 

Gra jest dynamiczna, rzucacie kostkami, na przemian decydujecie, które kostki zabieracie, ścinacie kwiaty i znowu rzucacie kostkami. To tak w dużym uproszczeniu :) Całość trwa piętnaście/dwadzieścia minut. 

Grało mi się naprawdę dobrze, poza tym idea gry "roll and write" bardzo mi się spodobała. Najgorsze jest to, że kiedy skończy się bloczek z kartami przedstawiającymi kwiaty, to trzeba je dodrukować samodzielnie, a przecież to nie to samo co oryginał ;P 

Jeśli chcesz spędzić z przyjaciółmi, albo z rodziną dwie godziny na świetnej zabawie, to zdecydowanie warto wybrać "Bukiet". Jednak zaawansowani gracze raczej nie znajdą w nim nic ciekawego chyba, że jako przerywnik od cięższych tytułów. 

Zdjęcie zaczerpnięte ze strony Naszej Księgarni, bo ja swój egzemplarz dopiero kupiłam i jeszcze do mnie nie dotarł :) 

© Lady in books
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci